حریم شخصی

  • ویزیت اپ

حریم شخصی

رعایت حریم شخصی کاربران برای ویزیت‌اپ از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. در این آئین‌نامه شرایط و نحوۀ ذخیره‌سازی و استفادۀ ویزیت‌اپ از اطلاعات و داده‌هایی که در نتیجه استفادۀ کاربران از خدمات سامانۀ هوشمند پخش و توزیع ویزیت‌اپ ثبت می‌شود، شرح داده شده است.

جمع‌آوری اطلاعات:

اطلاعاتی که کاربران مستقیماً در ویزیت‌اپ ثبت می‌کنند

بخشی از اطلاعاتی که ویزیت‌اپ ذخیره می‌کند مواردی هستند که کاربر به‌صورت مستقیم در فرآیند ثبت‌نام، ارسال سفارش، تماس با مرکز تماس و یا روش‌های مشابه در سامانه ثبت می‌نماید. این اطلاعات شامل نام، نام خانوادگی، نام فروشگاه، رسته فعالیت، تلفن همراه و تلفن ثابت (کاربر و معرف)، آدرس، آدرس پست الکترونیکی و اطلاعاتی ازاین‌دست خواهد بود.

اطلاعاتی که در نتیجه استفاده کاربران از سرویس ذخیره می‌شود

علاوه بر اطلاعاتی که کاربران به‌صورت مستقیم در سامانه ثبت می‌کنند، برخی از اطلاعاتی که درنتیجۀ استفاده از خدمات سامانه تولید می‌شود نیز در ویزیت‌اپ ذخیره خواهند شد. این اطلاعات به شرح ذیل هستند:

۱ – اطلاعات سفارشات

هنگامی که کاربر از سرویس ویزیت‌اپ  استفاده می‌نماید، اقلام سفارش داده شده، تعداد، نحوه پرداخت، محل تحویل، زمان سفارش، شماره سفارش و تأمین‌کنندگان انتخاب شده برای هر سفارش ذخیره می‌شود.

۲ – تراکنش‌های مالی

هنگامی که کاربر در حساب کاربری خود در ویزیت‌اپ سفارشی ثبت می‌نماید، شمارۀ منحصربه‌فرد سفارش و حجم ریالی تراکنش و پیگیری سفارش در ویزیت‌اپ  ثبت می‌شود. لازم به ذکر است، با توجه به اینکه تمامی تراکنش‌های مالی از طریق اقدام مستقیم تأمین‌کننده با کاربر صورت می‌گیرد، ویزیت‌اپ در فرآیند انتقال وجه و یا تبادل اسناد تعهدآور هیچ‌گونه دسترسی به اطلاعات مالی کاربر و تأمین‌کننده ندارد.

اطلاعات مربوط به نحوه استفاده کاربران از نرم‌افزار

ویزیت‌اپ ممکن است اطلاعات مربوط به نحوه استفاده کاربران از نرم‌افزار موبایل و سایت ویزیت‌اپ را ثبت کند. از این اطلاعات برای بهبود کیفیت خدمات استفاده خواهد شد.

اطلاعات مربوط به دستگاه مورد استفاده و شبکه اینترنت

ویزیت‌اپ ممکن است اطلاعات مربوط به دستگاهی که کاربر از طریق آن از سامانه استفاده می‌کند ازجمله نوع دستگاه (تلفن همراه، تبلت و غیره)، سیستم‌عامل، مشخصات سخت‌افزاری و همچنین اطلاعات مربوط به روش اتصال کاربر به اینترنت (شبکه 4G، وای‌فای و غیره) را ذخیره کند.


استفاده از اطلاعات

اطلاعاتی که در ویزیت‌اپ ذخیره می‌شوند در موارد زیر ممکن است مورد استفاده قرار گیرند. لازم به ذکر است که استفاده کاربر یا تأمین‌کننده از سرویس ویزیت‌اپ به منزله قبول قوانین و مقررات شرکت و اعطای اختیار به ویزیت‌اپ جهت استفاده و بهره‌برداری از اطلاعات مختلف به شرح زیر خواهد بود:

o    ارائه، نگهداری و بهبود کیفیت خدمات

o    برقراری ارتباط بین کاربر و تأمین‌کننده جهت تسهیل فرآیند سفارش‌گذاری (به عنوان مثال تأمین‌کننده می‌تواند از شماره تلفن همراه کاربر برای پیدا کردن مکان دقیق او استفاده کند)

o    ارتباط ویزیت‌اپ با کاربر جهت اطلاع‌رسانی، کنترل کیفی، بررسی شکایات و غیره

o    شخصی‌سازی سرویس برای هر کاربر شامل ارائه پیشنهادات ویژه

o    بدیهی است مسئولیت حفظ و نگهداری از تمامی اطلاعات مورد بحث برعهده ویزیت‌اپ خواهد بود؛ به نحوی که هیچ شخصی اعم از حقیقی و یا حقوقی غیر ذیصلاح حق دسترسی به اطلاعات مذکور را نخواهد داشت. صرفاً در صورتی که طبق درخواست و یا صدور دستور مقتضی از سوی مراجع قضایی، اطلاعات تأمین‌کننده و یا کاربر -اعم از اینکه به صورت مستقیم از سوی ایشان و یا به صورت خودکار جمع آوری و ضبط شده باشد- مطالبه شود، ویزیت‌اپ موظف به ارائه اطلاعات درخواستی به مراجع مذکور خواهد بود.